Ξεκίνησαν οι εγγραφές για το Στούντιο Εφήβων, που θα λειτουργήσει και φέτος από το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Σερρών .
Πρόκειται για ένα δωρεάν εργαστήρι θεάτρου, μουσικής και κίνησης για εφήβους (μαθήτριες και μαθητές από 1η Γυμνασίου έως 3η Λυκείου) . Η διαδικασία εγγραφών θα πραγματοποιείται έως και την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου , ενώ η πρώτη συνάντηση γνωριμίας έχει ορισθεί για την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου ,στις 20:30, στην σκηνή «Ιουλία Σταυρίδου» (μικρή σκηνή) του Δημοτικού Θεάτρου «ΑΣΤΕΡΙΑ».
Πληροφορίες και εγγραφές γίνονται καθημερινά κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στη γραμματεία του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Σερρών 2321054585 – 54268.