Ψυχική ανθεκτικότητα: Πώς αντέχεις στα δύσκολα;” είναι το θέμα της εκδήλωσης που διοργανώνουν σήμερα Δευτέρα 8 Μαΐου, στις 8 το βράδυ στο αμφιθέατρο «Γεώργιος Καφταντζής» η Δημόσια Βιβλιοθήκη Σερρών, ο Σύλλογος Φίλων Δημόσιας Βιβλιοθήκης Σερρών, το βιβλιοπωλείο Μαρνέρη και οι εκδόσεις Αρμός.
Θα μιλήσει η Μαρία Καμπάνταη, ψυχολόγος και συγγραφέας των βιβλίων “Ανελκυστήρας” και “Μαμά..20 αληθινές ιστορίες”
Για τα βιβλία θα μιλήσουν η φιλόλογος Νατάσα Δάγκου, Γεν. Γραμματέας του Συλλόγου Φίλων Δημόσιας Βιβλιοθήκης Σερρών, η ψυχολόγος του Γενικού Νοσοκομείου Σερρών, Στέλλα Γρηγοριάδου, συστημική ψυχοθεραπεύτρια. Την εκδήλωση θα χαιρετίσει η κ. Διαμάντω Φραγγεδάκη, δημοσιογράφος-εκδότρια εφημερίδας Καθημερινός παρατηρητής, πρόεδρος Ε.Γ.Ε. Σερρών