Με εντυπωσιακές μάχες στο παρκέ ξεκίνησε το Πρωτάθλημα Μπάσκετ Παλαιμάχων Εργαζομένων και Ανέργων Νομού Σερρών, που διοργανώνει ο Δήμος Σερρών για περισσότερο από 30 χρόνια. Η επανεκκίνηση του πρωταθλήματος μετά από διακοπή δύο χρόνων λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 7/11 στο Κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας, όπου πραγματοποιήθηκαν διαδοχικά οι τρεις πρώτες αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος όπου συμμετέχουν 13 ομάδες από όλο το ν.Σερρών.
Τα Αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
GANGSTERS vs DRINK TEAM/ΚΑΠΗΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΩΣΤΗ 64-41
- Τα Δεκάλεπτα 13-4,30-20ημιχ.53-28,64-41 ΤΕΛΙΚΟ
- Διαιτητές Δαρνάκας Ι.-Πελτέκη Ε.
- Γραμματεία Κουντουρά Ευ. Κουντουρά Αλ.
- GANGSTERS (Ιωσηφίδης Στ.) : Παπαδημητρίου 16(2), Πεταλωτής 14, Ιωσηφίδης 9(3), Μπεντούλης 8, Μάγγογλου 7,Κοδρόπουλος 6, Αρβανιτίδης 2,
- Μπερμπέρης 2.
- DRINK TEAM/ΚΑΠΗΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΩΣΤΗ (Κοτόπουλος Γ.). Βαλλούντος 8, Σπλήνας 6, Αλεξανδρόπουλος 4,Κοτόπουλος 4, Κων/ίδης 4, Μπάνιος 4, Τζήμας 4,Ζωίδης 3(1), Γεωργίου 2, Μπλάγκος 2, Μπηλίτος, Προκόπουλος.
- MVP : Παπαδημητρίου Ν. (GANGSTERS)
anexartitos.gr