…Δύο βήματα από την απόλυτη απόδραση στη φύση! Η Κοιλάδα των Αγίων Αναργύρων στις Σέρρες αποτελεί μία «πύλη» στον κόσμο των μοναδικών χρωμάτων και των μεθυστικών αρωμάτων της Άνοιξης, του κελαρύσματος του νερού, του τιτιβίσματος των πουλιών, της ηρεμίας και της γαλήνης!
Οι λόγοι για να την επισκεφθούμε πολλοί. Αναζωογονητικός περίπατος, άθληση, καφές ή πικ νικ μέσα στο πράσινο. Πολλοί είναι εκείνοι που έχουν αναγάγει την Κοιλάδα Αγίων Αναργύρων σε τρόπο ζωής βγαίνοντας πολλαπλά ωφελημένοι.
Δεν λειτουργεί, λοιπόν, μόνο ως μία όαση πρασίνου μέσα στην σκληρή καθημερινότητα του αστικού ιστού αλλά και σαν κίνητρο βελτίωσης της ποιότητας ζωής. Οι επιλογές ανεξάντλητες και ο καθένας μπορεί να επιλέξει εκείνη που του ταιριάζει.
Η Κοιλάδα των Αγίων Αναργύρων μας περιμένει για να την «αξιοποιήσουμε» προς όφελός μας. Να την περπατήσουμε, να περιηγηθούμε στα μονοπάτια της και να γνωρίσουμε τις φανερές αλλά και τις πιο «ψαγμένες» ομορφιές της.
Ο απόλυτος προορισμός της Άνοιξης και μια τεράστια ευλογία για τους Σερραίους!
eproodos.gr